Не зареєстровані? Реєстрація

Екскаватори

Актуальних оголошень: 59 749

Екскаватор-навантажувач
  • Навісне обладнання (14776)
  • Екскаватор-навантажувач із жорсткою рамою (2680)
  • Запчастини для екскаваторів-навантажувачів (214)
  • Екскаватор-навантажувач із шарнірно-зчленованою рамою (81)
Показати все

Запчастини до екскаватора (10690)

Запчастини до екскаватора

Драглайн (864)

Драглайн

Обладнання до екскаваторів (14776)

Обладнання до екскаваторів
  • Ківш (5732)
  • Гусениці (3406)
  • Обладнання - інше (2987)
  • Гідромолот (1210)
Показати все

Земснаряд (61)

Екскаватори

Екскава́тор — спеціальна самохідна землеройна машина для переміщення та виймання ґрунту, гірської породи тощо. Ідея створити подібну машину належить Леонардо да Вінчі, який на початку XVI ст. запропонував схему екскаватора. Екскаватор — найбільш поширений тип виймально-вантажних машин, що експлуатуються на відкритих розробках родовищ корисних копалин.

Екскаватори

Екскаватори

Екскаватор складається з поворотної платформи, кабіни, ходового пристрою та висувної стріли, яка наслідує людську руку з плечем, ліктем та нагадуючим долоню ковшом.

Вважається, що перші екскаватори були паровими машинами, а їх ранні версії, звані також паровими лопатами, було іноді використувано в найважніших будовах та інженерних проєктах історії таких, як Панамський канал або будова залізниці Балтимор-Огайо з паровим екскаватором Вільяма Отіса, відомим також як “American Geologist”, який був першим одноківшeвим екскаватором в історії та залишився досі символом механізації будівництва. Паровий екскаватор, який тоді міг замінити 80 робітників, визначив напрямок розвитку екскаваторів на 140 років.

Сьогодні поняття "екскаватор" викликає у багатьох людей помилкові уявлення, тому що це слово нагадує у більшості одноківшеву машину, але "екскаватор" відноситься саме до численних різновидів, включає багатоківшеві екскаватори, вживані переважно в гірництві, які можуть виймати дуже тверді матеріали, також великі крокуючі та роторні екскаватори.

Існують екскаватори різних розмірів, від міні-екскаваторів вагою 0,7-8 тонн до величезних землерийних машин як Bucyrus RH400, найбільший на світі екскаватор вагою більше 900 тонн, з ковшом завбільшки 52 кубічних метрів. За експлуатаційним призначенням і родом роботи існуючі типи екскаваторів класифікують на кар'єрні, розкривні, видобувні, будівельні тощо. За типом ходового обладнання — гусеничні екскаватори, крокуючі екскаватори, пневмоколісні і рейкові екскаватори, плавучі екскаватори. За родом силового обладнання — електричні екскаватори, дизельні екскаватори, гідравлічні екскаватори, комбіновані екскаватори.

Сьогодні використуються переважно гідравлічні екскаватори; навіть якщо застосовуються інші види екскаваторів, гідравлічний ківш є типовим обладнанням такого вида спецтехніки. Вони вважаються надійнішими та продуктивнішими.

Гідравлічні екскаватори більш універсальні, вони можуть працювати з різними робочими органами як ковші, бурави або гідроножиці, які дають можливість пристосовати екскаватор до всіх видів будівельних робіт в кожному виді місцевості та помогають закіньчити роботу швидше та з використанням меншої кількості машин.

Виробниками екскаваторів є такі відомі компанії як Bobcat, Doosan, Komatsu, Liebherr, Terex Corporation. У країнах СНД екскаватори виробляють такі виробники як АТЕК, БОРЕКС, ТВЕКС, Уралвагонзавод, Донецкий экскаватор та ін.